OUR MEMBERS
Photo Gallery
ZİYA ŞARK SOFRASI
Address
İstanbul cd. no:3 Florya-Bakırköy-İSTANBUL
Region
Ist - European Side
City
İstanbul
Country / District
Bakırköy
Phone
90 212 663 36 34
Fax
90 212 663 40 20
E-Mail
General Features
Etin atessiz, közsüz, bulgurla yogrularak pisirildigi Sanliurfa. Sira gecelerinde çig köfteyle kavrulmus girtlaklardan çikan yanik nagmelerin yildizlara yükseldigi Sanliurfa. Dünyanin en eski yerlesim merkezi, medeniyetler yatagi, kültür mozaigi. Yaren meclislerinde küçüge sevgi, büyüge sayginin ögrenildigi, yemenin içmenin ve ikramin sanata dönüstügü Sanliurfa. Ve bu kültürle yogrulmus Sanliurfa Birecik'li dört kardes, dev restaurant zincirleri karsisinda geleneksel Sark mutfagini yeniden canlandirmayi kendilerine ideal edindiler. Daha 1982'de Bakirköy'de ilk subelerini açarlarken bu heyecani içlerinde duyuyorlardi.

Ayni heyecan 1987'de Iskender Pasa Halk Pazarinda, Vatan Caddesi'nde ve Akdeniz Caddesi'nde açilan subeleri dogurdu. 1994 yilinda Aksaray Subesiyle baslayan yeni yapilanma ve hamle döneminde; 1996'da Fatih, 1998'de Dudullu, 1999'da Bayrampasa ve Florya, 2004'de de Kavacik subesiyle toplam alti subeye ulasan Ziya Sark Sofrasi, 2006 yilinda Türk Mutfagini Fast-Food olarak tüm Dünya'ya yayma misyonunu üstlenerek, yogun
Ar-Ge çalismalari neticesinde Büyükçekmece Atirus Alisveris Merkezinde ilk Fast-Food restoranini açarak, Tüm Türkiye ve Dünya'da bir ilki gerçeklestirmis oldu. Çok kisa sürede halkimizin göstermis oldugu yakin ilgi ve olumlu tepkilerden yola çikarak, Fast-Food zincirinin ikinci halkasini yine 2006 yilinda Bayrampasa Aquarium Alisveris Merkezinde açip, bu yeni konseptini daha genis kitlelere ulastirmaya basladi. 2007 yilinda basta Istanbul olmak üzere, tüm Türkiye'de ve Dünya ülkelerinde subelesme atagina kalkacak Ziya Sark Sofrasi saglam temeller üzerine kurmus oldugu yapisi ile hedeflerine kosar adimlarla ilerlemeye devam edecektir. Ziya Sark Sofrasi bugün sekiz ayri lezzet noktasi ile kebap kültürümüzü basariyla temsil ederek, tüm misafirlerine kaliteli hizmet sunarak, halkin göstermis oldugu yakin ilgiye layik olmak için çalismalarina yogun bir sekilde devam etmektedir.