OUR MEMBERS
Photo Gallery
SPLENDID HOTEL
Address
23 NİSAN CD. YALI MH. BÜYÜKADA İSTANBUL
Region
Ist - Asian Side
City
İstanbul
Country / District
Adalar
Phone
90 216 382 69 50
Fax
90 216 382 67 75
General Features

Splendid Palas …. Gümüs ümsü kubbeleri ve kirmizi panjurlariyla bir taraftan Marmara ’y ’i, diger taraftan da Istanbul sehrini karsisina alan muhtesem bir binadir Splendid Palas.

Benzersiz dogasi ve tarihsel ortamiyla Splendid Palas da geçmisin nostaljik havasinda, huzurlu ve gevsetici ada atmosferinde, sehrin stresinden ve trafiginden çok uzakta bulursunuz kendinizi.

Büyükada'da, diger p Prens adalari gibi, umumi toplu tasimaciligin tek yolu hala at arabalaridir.

Splendid Palas Otel 1908 yilinda açilmistir. Otel “Art Nouveau” etkisinde kalarak yapilmis olsa da içerisinde mimari açidan dogu bati sentezini gösteren sutünlar sütunlar ile çevrili natürel dogal isik isik alan bir iç avlu bulunmaktadir. Odalarin bir bölümü disa manzaranin yaninda, bu avlunun etrafinda yer almaktadir.

Otelde 129 konugu agirlayabilecek 70 oda ve 4 suit bulunmaktadir. Odalar merkezi isitma, dus, tuvalet, mini bar , televizyon ve telefonla donanimlidir.

Otelin hemen arka bahçesinde yer alan yesillik ve agaçlar ile çevrili yüzme havuzu otelin mimarisine ve dogasina uygun olarak yapilmistir.

Otele unutulmaz tarihsel ve kültürel özellikleri sayesinde özel statü de bulunmaktadir. T.C. Unutulmaz tarihsel ve kültürel özellikleri sayesinde Turizm bakanligi tarafindan Türkiyede sayisi çok az olan özel statü hakki sü verilmistir.

Tarihi Splendid Palas’in konforlu ortaminda dinlenebilir , Büyükada ’ nin bozulmayan natürel dogal ortaminda eglenebilir ve Istanbul sehir merkezine yarim saatte, hava alanina da bir saatte ulasabilirsiniz
Kapasite: Toplam 70 oda, 129 yatak, 4 suit. Deniz manzarasi mevcuttur.
Oda & Detaylar: Telefon, balkon, dus, televizyon ve mini bar.
Genel Özellik ve Hizmeter: Bahçe, TV odasi, oyun odasi, çamasir servisi, resepsiyonda kasa, jeneratör , kablosoz internet (W i -Fi) .
Spor ve Activiteler: Dis havuz ve çocuk havuzu.
Yeme & Içme: Kafeterya ve havuz bar, 1 adet açik büfe restoran (90 kisilik) ve 1 adet alakart restoran (90 kisilik)
Toplanti & Konferans: 1 adet toplanti odasi. Genis ekran T televizyon, fax ve tepegöz projectör, internet